Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Asistenti prevence kriminality mají v Břeclavi respekt

V pátek 13. 1. 2017 se konalo na Městském úřadě v Břeclavi bilanční setkání vedení města a městské policie s romskými asistenty prevence kriminality (APK). Ti si za léta své práce získali respekt nejen u členů své komunity, valné většiny obyvatel sociálně vyloučených lokalit, ale především u břeclavské veřejnosti jako celku. Asistenti mají podíl na zklidnění léta problematické situace na břeclavském koupališti, větším pořádku v centrálním parku u vlakového nádraží, ale také v ulicích města, v nichž působí takřka celoročně. Protože i sebemenší absence asistentů v terénu je znát, bude se nyní vedení Břeclavi snažit o to, aby jakékoli přestávky v činnosti asistentů, byly minimalizovány nebo odpadly zcela.

Čtyři břeclavští APK mají náplň práce bohatou. Na přechodech u základních škol ráno dohlíží, aby děti kolem budov nedělaly nepořádek a bezpečně a včas do školy nastoupily. Přítomní jsou u škol i odpoledne. Kromě toho komunikují s romským etnikem, dohlíží na části měst s vyšší koncentrací osob nebo části, které mohou být potenciálně problémové, pomáhají s nalezením hledaných osob, jsou přítomni u akcí s větší návštěvností, ale také hlídají třeba na břeclavském koupališti. Výčet jejich činností je ještě širší. Pomáhají orgánu sociálně - právní ochrany dětí, společně s Apoštolskou církví Břeclav a městem Břeclav se jim daří stahovat děti z ulice a snaží se o smysluplné trávení volného času dětí ze sociálně slabších rodin. Ty pak mohou svůj čas využít například v klubu Na Valtické.

Kromě APK vedení města poděkovalo na půdě radnice i jednomu z Domovníků, dalšího projektu MVČR, který je přímou odpovědí na stávající potřeby obcí zvýšit bezpečnost a veřejný pořádek, posílit osobní odpovědnost obyvatel za dodržování bezpečnostních standardů.

vytisknout  e-mailem