Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Asistenti na pobytovém táboře Holany 2015

Ve dnech 31. 5. – 6. 6. 2015 uspořádala Městská policie Ústí nad Labem pobytový tábor pro děti v Holanech. Tábor se uskutečnil v rámci projektu městské policie „MP dětem“ spočívajícího v celoroční práci s dětmi ve věku 10-12let. Jsou to žáci 4. + 5. tříd základních škol, které se nacházejí v lokalitách se zvýšeným počtem obyvatel ohrožených sociálním vyloučením. Klíčové aktivity projektu jsou výuka právního vědomí formou přednášek ve školách, které provádí uniformovaný strážník s dlouholetou praxí s pedagogickou činností, a mimoškolní a volnočasová činnost dětí s asistenty prevence kriminality pod vedením zkušeného mentora strážníka městské policie.
 
Pobytový tábor prožily děti v malebné oblasti Českolipska konkrétně v kempu Jachta, který je umístěn v krásném a klidném borovém lese na břehu Milčanského rybníka. Zúčastnilo se 22 vybraných žáků 5. tříd základních škol praktických z lokalit ohrožených sociálním vyloučením. Celý program pobytového tábora zajišťovali asistenti prevence kriminality. Jeho hlavní náplní byl sportovní, vodácký a turistický výcvik. Společenskou část tvořily diskotéky, opékání buřtů, různé besedy a ukázky činnosti strážníků Městské policie Ústí nad Labem.
 
V průběhu pobytu probíhala sportovní „Holanská olympiáda“, soutěžilo se ve střelbě, běhu, hodu granátem a dalších sportovních disciplínách a na závěr tábora byl vyhlášen celkový vítěz. V doprovodu asistentů prevence kriminality podnikly děti několik výletů do překrásného okolí. Počasí jim po celou dobu pobytu přálo, takže se mohly koupat a jezdit na lodičkách každý den. Důležitou součástí programu byla beseda se strážníky preventisty na téma zvyšování právního vědomí a zlepšování sociálních dovedností dětí. Během pobytu děti navštívili také strážníci kynologické služby a speciální zásahové jednotky s člunem. Předvedli ukázky ze svého výcviku a děti měly možnost si vyzkoušet práci strážníků. Zajímavý program zakončila poslední večer rozlučková diskotéka.
 
Děti z tábora odjížděli nadšené a jistě budou mít na co vzpomínat. Tábor se vydařil zejména díky poctivé práci asistentů prevence kriminality, kteří se dětem maximálně a zodpovědně věnovali.
 
 
František Koutný, vedoucí oddělení, a Miloslav Holub, mentor, Městská policie Ústí nad Labem
                                  

vytisknout  e-mailem