Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

2. ročník Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

Stejně jako v minulém školním roce mají středoškoláci i letos možnost poměřit své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti v rámci soutěže organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a partnery. 

CSC17_banner_120x600_-_1.jpgCSC17_banner_120x600_-_2.jpgHlavním odborným garantem soutěže je nově vzniklý Úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Záštitu nad soutěží převzala opět celá řada vedoucích představitelů státní, akademické i soukromé sféry. Druhý ročník soutěže podpořila většina krajů.

Soutěž zůstává tříkolová. Její první „osvětové“ kolo odstartovalo 10. září 2017. Účastníci mají možnost absolvovat online test do 10. října. Již v prvním týdnu soutěže byl překročen počet zapojených studentů z prvního ročníku. Aktuálně soutěží více než 1.800 studentů z téměř 90 středních škol. Tempo přihlašování naznačuje, dvoj- až troj- násobnou účast oproti ročníku prvnímu. Rovněž se výrazně zvýšil počet přihlášených dívek, který zatím činí téměř 30 %.

I přes podporu krajských úřadů je zatím nejnižší účast v krajích Královéhradeckém, Jihočeském, Libereckém a Olomouckém.

Organizátoři se však již nyní připravují na osobní návštěvy všech škol v jednotlivých krajích, jejichž studenti obsadí v rámci kraje první tři místa. Předávání diplomů a cen bude i letos spojeno s přednáškami na různá témata z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Vítězové prvního ročníku, kteří byli vybráni k účasti na Evropském finále soutěže, mezitím absolvovali intenzivní prázdninovou přípravu a v závěru října se vydají do španělské Malagy hájit barvy České republiky.

Více informací na https://www.kybersoutez.cz/.

vytisknout  e-mailem