Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní institut správních věd (IIAS)

Mezinárodní institut správních věd je celosvětovým mezinárodním vědeckým fórem zabývajícím se státní správou z vědeckého pohledu. Hlavními tématy jsou historie, legislativa, struktura, řízení a fungování státní správy, postupy, procesy a metody ve státní správě, nadnárodní správa, bezpečnost apod. Své aktivity realizuje prostřednictvím 4 projektových a 19 studijních skupin. Organizuje odborné kongresy, semináře, workshopy, nabízí odborné časopisy a publikace, vydává zpravodaje a roční zprávy.

Hlavními řídícími orgány jsou valné shromáždění IIAS a správní rada. Hlavními administrativními orgány jsou prezident a generální ředitel s administrativním útvarem. Dle posledního údaje z roku 2009 sdružuje IIAS 34 členských států, 30 národních sekcí, 33 korporátních členů a 13 mezinárodních organizací.

Více informací naleznete na webu IIAS.

Vláda České republiky dne 16. listopadu 2016 rozhodla o ukončení členství České republiky v Mezinárodním institutu správních věd (IIAS), a to ke dni 31. prosince 2016 (usnesení vlády č. 1009). Vláda po důkladném zvážení dospěla k závěru, že státní správa České republiky v poslední době již nevyužívala výhody plynoucí ze členství v tomto institutu, jelikož po vstupu České republiky do Evropské unie existují i jiné možnosti pro výměnu zkušeností a příkladů dobré praxe v rámci struktur Evropské unie (např. Evropská síť veřejné správy - EUPAN).

Rozhodnutí vlády České republiky vystoupit z IIAS bylo potvrzeno Správní radou IIAS, jejíž zasedání se konalo ve dnech 16. - 17. 2. 2017 v Bruselu.

kontaktní osoba: Mgr. Michaela Kufová, tel.: 974 818 227, email: michaela.kufova@mvcr.cz

 

vytisknout  e-mailem