Efektivní veřejná správa

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Olympijská soutěž ve dvojbobu skončila nedělní čtvrtou jízdou

Naše bobisty limituje zastaralá technika

Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek obsadili 17. místo. Druhá sportovní dvojice Jan Vrba a Jakub Havlín nepostoupili do posledního kola a skončili po třetí jízdě na 23. místě. Od postupu do finálové dvacítky je dělilo pouhých 36 setin sekundy.
Dominik s Jakubem nepředvedli výkon, jaký by si představovali, jejich cílem bylo skončit mezi patnácti nejlepšími. Po nedělních jízdách, po nichž byli průběžně čtrnáctí, tomu všechno nasvědčovalo, ale ve třetí a čtvrté jízdě si pohoršili. Částečnou vinu na neúspěchu může nést zastaralé bobové vybavení naší reprezentace.
Dramatický souboj se odehrál mezi kanadskou a německou posádkou. Nakonec obě získaly v naprosto totožném času zlatou medaili.
Naděje českým bobistům zůstává, v závěru olympijských her ve dnech 24. a 25. února čekají naše sportovce ještě jízdy v závodě ve čtyřbobu.