Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nostrifikace

English English

Nostrifikace dokladu o vzdělání, uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání nebo uznání odborné kvalifikace

Nostrifikace dokladu o dosaženém vzdělání (v případě středního a vyššího odborného vzdělání) či doklad o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání jsou v současné době ze strany MV ČR požadovány v odůvodněných případech, zejména v případě důvodných pochybností, zda máte požadované vzdělání nebo zda toto vzdělání odpovídá charakteru zaměstnání, u žádostí o 

  • Zaměstnaneckou kartu
  • Modrou kartu

Proces nostrifikace auznání zahraničního vysokoškolského vzdělání znamená, že je ze strany českých orgánů uznán dosažený stupeň vašeho zahraničního vzdělání. Výsledkem tohoto procesu je rozhodnutí o tom, zda vzdělání získané v zahraničí je rovnocenné vzdělání poskytovanému v České republice.

  • V případech středního a vyššího odborného vzdělání se za tímto účelem obracejte na Krajský úřad vašeho místa bydliště. Jak konkrétně postupovat se dočtete zde.
  • V případě vysokoškolského vzdělání se obracejte např. na MŠMT nebo příslušnou vysokou školu v ČR podle oboru studia. Jak konkrétně postupovat se dočtete zde.

Navíc, v případech regulovaných povolání, jako je např. lékař, daňový poradce či jiné další profese, které jsou vyjmenovány zde, je nutno doložit doklad o splnění podmínek pro výkon tohoto povolání. Jak konkrétně postupovat, pokud se ve vašem případě jedná o regulované povolání, se dočtete zde. Jaké orgány vám tento doklad vydají je zmíněno na konci této stránky.

vytisknout  e-mailem