Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Databáze neplatných dokladů

Vyhledávání neplatných dokladů - stará aplikace (bude provozována minimálně do 31.10.2010)

Vyhledávání neplatných dokladů - nová aplikace (nasazená dne 6.10.2010)

 
Neplatné občanské průkazy


Databáze obsahuje občanské průkazy evidované jako ztracené, odcizené, ze zákona neplatné a neplatné na základě rozhodnutí. Můžete zde vyhledat neplatné občanské průkazy bez série (nové typy občanských průkazů), kde je číslo dokladu tvořeno devíti číslicemi, první z nich nesmí být nula a neplatné občanské průkazy obsahujících sérii, kde číslo dokladu je tvořeno šesti číslicemi, první z nich může být nula. Série může být dvoumístná nebo čtyřmístná. Dvoumístná série je tvořena dvěma písmeny (například AB), čtyřmístná série je tvořena dvěma písmeny a dvěma číslicemi (například AB01). Pokud je znám datum zneplatnění dokladu, je zde uveden. Nejsou zde uvedeny doklady s prošlou lhůtou platnosti.

Upozorňujeme, že údaje vedené o dokladech mají pouze informativní charakter zejména z toho důvodu, že u ztráty a odcizení občanského průkazu může dojít ke značné časové prodlevě mezi ohlášením ztráty nebo odcizení občanského průkazu a zavedením této skutečnosti do informačního systému. Rozhodující je však ohlášení ztráty nebo odcizení, nikoli zavedení do informačního systému.

Neplatné cestovní pasy

Databáze obsahuje cestovní pasy evidované jako ztracené, odcizené, ze zákona neplatné a neplatné na základě rozhodnutí. Můžete zde vyhledat neplatné cestovní pasy vydávané centrálně (fialový pas), kde je číslo dokladu tvořeno osmi číslicemi a první z nich nesmí být nula. Dále zde můžete vyhledávat neplatné cestovní pasy vydávané regionálně (zelený pas), kde číslo dokladu je tvořeno osmi nebo sedmi číslicemi. Pokud číslo dokladu obsahuje osm číslic, pak první z nich nesmí být nula. Sedmimístná čísla na nulu začínat mohou. Doklady nemají sérii. Pokud je znám datum zneplatnění dokladu, je zde uveden. Každé dva pasy vydávané regionálně mají různá čísla. Každé dva pasy vydávané centrálně mají různá čísla. Může se však vyskytnout dvojice cestovních pasů vydávaných centrálně a regionálně, které mají stejná čísla.

 

vytisknout  e-mailem