Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nejnovější bezpečnostní trendy a řešení budou k vidění na veletrhu FS Days 2015 v Letňanech za účasti resortu Ministerstva vnitra

V polovině září se pozornost v oblasti bezpečnosti soustředí do pražských Letňan. Ve dnech 15.-19. září 2015 se v PVA EXPO PRAHA uskuteční 7. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2015 (FS Days 2015). Jeho hlavnímu tématu BEZPEČNÁ ŠKOLA se budou věnovat nejen mnohé expozice vystavovatelů, ale i celodenní odborná konference. 

Veletrh FS Days je každoročně originální přehlídkou nejnovějších trendů a postupů sloužících v protipožární ochraně, mechanických a elektronických zabezpečovacích systémů, kamerových systémů, prostředků sloužící k ostraze a ochraně objektů, systémů pro inteligentní budovy…apod.

Již počtvrté se FS Days se koná souběžně s největším stavebním veletrhem FOR ARCH. Díky této synergii vzniká ojedinělé oborové propojení bezpečnosti se stavebnictvím. Celý komplex veletrhů každoročně navštíví více než 70 000 návštěvníků.

Generálním partnerem FS Days 2015 je Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Záštitu poskytlo Ministerstvo vnitra ČR, hlavní město Praha a Policie České republiky.

Bezpečnostní systémy pro domácnosti, rodinné domy, firmy, apod. budou prezentovat vystavující společnosti v části FS Days HOME, v hale 5A.

Vzhledem k tomu, jak důležitá je bezpečnost v současné době v oblasti školství, rozhodl se organizátor veletrhu, společnost Mascotte s.r.o., označit ji jako hlavní téma letošního ročníku. K tématu BEZPEČNÁ ŠKOLA představí svá řešení a návrhy mnozí vystavovatelé.

Tomuto tématu se bude věnovat také Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA, která se uskuteční první den veletrhu, tedy 15. září 2015 od 10:00 do 16:00 hodin v letňanském výstavním areálu. Záštitu nad konferencí převzal Mgr. Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy a Mgr. Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor. Konferenci podpořila celá řada významných profesních organizací, asociací, ale i komerčních subjektů. Za resort jsou připravovány dvě vystoupení odborníků z ministerstva a policie.

Odborníci z Ministerstva vnitra a Policie ČR se aktivně zúčastní samotného veletrhu i doprovodného programu. V rámci Poradenského centra (v hale 5A, číslo stánku 5A15) budou návštěvníkům podávat relevantní, praxí odzkoušené informace a rady z oblasti ochrany majetku a osob. Ve spolupráci s Cechem mechanických zámkových systémů ČR budou prezentovat preventivní projekt „Bezpečná země“, který společně realizují již několik let.

Veškeré novinky a zajímavosti týkající se FS Days 2015 a odborné konference včetně podrobného programu najdete na www.fsdays.cz, kde zároveň najdete vstupenku na veletrh zdarma ke stažení.

 

Informuje: JUDr. Tomáš Koníček, odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV, tel.: 974 833 217; e-mail: tomas.konicek@mvcr.cz

 

vytisknout  e-mailem