Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra na návštěvě v Jihomoravském kraji

Ministr vnitra Martin Pecina navštívil Jihomoravský kraj. Tématem cesty bylo seznámení s bezpečnostní situací v kraji zejména s ohledem na sociálně vyloučené lokality.  

Ve čtvrtek 1. srpna 2013 ve večerních hodinách se ministr setkal s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem, spolu navštívili některé problémové lokality a obvodní oddělení PČR Brno – sever.
 
Během pátku si spolu s prvním náměstkem pro vnitřní bezpečnost Lubomírem Metnarem prohlédl areál zásahové jednotky v Brně. Dále navštívili krajské ředitelství Policie ČR, kde je vedení jihomoravské policie v čele s krajským ředitelem plk. Leošem Tržilem seznámilo s aktuální bezpečnostní situací v kraji.
 
Vláda dnes schválila programové prohlášení, kde se počítá s navýšením počtu policistů, určitě dojde i k posílení výkonu služby v problémových lokalitách v Brně,“ řekl Martin Pecina.
 
Další zastávkou byla hasičská stanice a operační centrum HZS Jihomoravského kraje v Lidické ulici, kde ministr a první náměstek jednali s náměstky krajského ředitele HZS Jihomoravského kraje o problémech a aktuálním stavu.
 
Odpoledne se Martin Pecina setkal se zástupci romské komunity v Brně, se kterými hovořil o možnostech a způsobech, jak řešit stoupající společenské napětí. „Jako jeden z problémů vidím kriminalitu a drogovou závislost mladistvých, kteří nemají trestněprávní odpovědnost. Situaci musíme řešit v těsné spolupráci s romskou komunitou. Za Ministerstvo vnitra jsme připraveni pokračovat v preventivním programu Úsvit a potírání projevů extremismu. Věřím, že řada dalších podnětů vzejde i ze setkání, jako bylo to dnešní, a že konkrétní opatření budou vznikat  v těsné vzájemné spolupráci,“ dodal po jednání ministr vnitra.
 
Na závěr pracovní cesty ministr navštívil dálniční oddělení Policie ČR Ivanovice na Hané.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public

vytisknout  e-mailem